Czym kierować się podczas wyboru koszulki rowerowej?

thumbnail

Z całą pewnością możemy przyznać, że odzież Kolarska rządzi się swoimi kanonami oraz modą. Aktualnie na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych rozwiązań, które tworzone przez producentów odzieży kolarskiej oferują nam tysiące wzorów, kolorów, najróżniejsze wykończenia i zastosowanie niejednokrotnie różnych materiałów. Tak naprawdę te elementy odzieży na rower planowano się przez wiele lat i trendy zostały wyznaczane zarówno przez profesjonalistów, jak i stworzone dla amatorów. W dzisiejszym tekście zastanowimy się, czym należy kierować się podczas zakupu odpowiednie koszulki. Zachęcamy do lektury.

Trudne wybory dotyczące odzieży kolarskiej

Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z rowerem, z pewnością czeka nas sporo wydatków. Śmiało możemy przyznać, że sport ten nie należy do najtańszych, gdyż już na samym początku musimy zainwestować w dobry rower, a także zakupić niezbędne akcesoria. Oczywiście kluczowy okaże się wybór bezpiecznego kasku, dopasowanych okularów i wygodnych butów. Dodatkowo potrzebny nam będzie oczywiście bidon, niejednokrotnie licznik i tak dalej. Dylematy pojawiają się również wtedy, kiedy wybieramy odpowiednią odzież kolarską. W sezonie, gdy słońce wysoko na niebie, nasza garderoba jest znacznie okrojona. Tak naprawdę będzie nam potrzebna wysokiej jakości i dobrze dopasowana koszulka kolarska, wygodne spodnie z wkładką, czapeczka kolarska w zależności od naszych preferencji i oczywiście należy zainwestować w dedykowane do tego sportu skarpety.

Naturalnie wraz ze zmieniającymi się porami roku naszą garderoby będziemy musieli poszerzyć o inne akcesoria oraz dodatkowe warstwy wierzchnie.

Ostateczna satysfakcja gwarancją udanych treningów

Koszulka kolarska przede wszystkim powinna być dobrze dobrana do naszej sylwetki. Mimo tego, że na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych projektów o różnorodnych krojach, warto pamiętać o tym, że tak naprawdę tylko i wyłącznie modele dopasowane, czyli aerodynamiczne sprawdzają się w kolarstwie szosowym. Należy tutaj wziąć pod uwagę względy estetyczne. Nie dziwi nikogo, że aktualnie pasjonaci kolarstwa szczególnie dbają o swoją stylówkę, wybierając wysokiej jakości odzież, dopasowana zarówno do rowerów, jak i wyrażającą ich osobiste preferencje czy nawet charakter.

Wspomnieliśmy jednak o tym, że koszulka na rower powinna być aerodynamiczna i jednocześnie należy zwrócić uwagę na te modele, które zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości. Wtedy będziemy mieć pewność, że zapewnimy sobie lepszą oddychalność, a także odprowadzenie potu. Tylko dzięki temu uda nam się osiągnąć pełny komfort w trakcie treningu, a także będziemy korzystać z przejażdżek rowerowych w pełni wygodnie i swobodnie.

Oczywiście należy zwrócić uwagę nie tylko na ogólny wygląd wybranego przez nas rozwiązania, ale ogromne znaczenie będą miały tutaj detale. Elementy, które zadbają o podnoszenie funkcjonalności użytkowania konkretnego produktu i niewątpliwie będą odgrywały tutaj bardzo ważną rolę. Należy zwrócić uwagę na to, by koszulka w trakcie jazdy pozostawała na swoim miejscu, dzięki czemu zminimalizujemy otarcia, co oznacza, by uwzględnić modele z płaskimi szwami. Dodatkowo zamek powinien być tutaj na całej długości, gdyż dzięki temu będziemy mogli całkowicie dostosować wybrane przez nas rozwiązanie do panujących warunków atmosferycznych. Warto również zwrócić uwagę na to, by koszulka kolarska została podklejona gumowymi lub silikonowymi wstawkami zarówno na samym dole, jak i posiadała takie rozwiązanie na rękawkach. Niejednokrotnie silikonowe elementy zostają w całości zastąpione specjalnymi taśmami.

Podsumowanie

Oczywiście wybór konkretnego rozwiązania zawsze pozostaje kwestią indywidualną. Warto jednak zwrócić uwagę również na ilość dostępnych kieszonek na plecach, które ułatwią nam przewożenie drobnych rzeczy, a także na elementy odblaskowe. Wśród wielu różnorodnych ofert dostępnych na rynku z pewnością uda nam się znaleźć taki produkt, który spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że inwestycja w rozwiązania bardziej zaawansowane okaże się w słusznym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top